Aktualne dotacje

Net-billing – nowy sposób rozliczania fotowoltaiki. Co to jest i czy się opłaca?

Program Agroenergia – dotacja dla rolników

Z dotacji w ramach programu Agroenergia możesz skorzystać, jeśli:

  • jako osoba fizyczna jesteś właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych wynosi pomiędzy 1 a 300 ha, a także jeśli przez co najmniej rok przed złożeniem wniosku prowadziłeś osobiście gospodarstwo;
  • jako osoba prawna jesteś właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych wynosi pomiędzy 1 a 300 ha, a także jeśli przez co najmniej rok przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania prowadziłeś działalność rolniczą lub działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych.

Dofinansowanie przysługuje osobom, które chcą zainwestować w instalację fotowoltaiczną o mocy od 10 do 50 kW lub w pompę ciepła – w obu przypadkach kwota dofinansowania wynosi do 25 tysięcy złotych – a także w magazyn energii (dofinansowanie do 20 tysięcy złotych). Jeśli zdecydujesz się na montaż zarówno pompy ciepła, jak i fotowoltaiki, przysługuje Ci dodatek w wysokości 10 tysięcy złotych.

W jaki sposób pomożemy Ci w uzyskaniu dotacji?

Nie korzystałeś dotychczas z dofinansowania i masz wątpliwości, czy uda Ci się prawidłowo przygotować dokumenty? A może nie jesteś pewien, z którego programu najlepiej skorzystać? Sięgnij po nasze wsparcie. Oferujemy:

  • doradztwo w wyborze odpowiedniego programu;
  • wstępną weryfikację – ocenimy, czy masz szansę na uzyskanie dofinansowania;
  • pomoc merytoryczną na etapie wypełniania wniosku;
  • pomoc w rozliczeniu dotacji.

Zwiększ swoje szanse na uzyskanie dofinansowania fotowoltaiki lub pompy ciepła – skontaktuj się z nami!

Agroenergia

Zobacz inne artykuły z tej kategorii

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny

Wypełnij formularz i umów się na konsultację. To nic nie kosztuje! Nasz doradca zaproponuje rozwiązania, które sprawdzą się u Ciebie najlepiej, oraz przygotuje wycenę inwestycji.