Kolektory słoneczne

Co zyskasz dzięki kolektorom słonecznym?

Obsługa kotła na gaz lub paliwa stałe zajmuje Ci zbyt dużo czasu, a zapewnienie odpowiedniej ilości paliwa jest zbyt kosztowne? Zmień swój system ogrzewania na taki, w którym będziesz korzystać z darmowej, odnawialnej energii! To ważny krok na drodze do uniezależnienia się od podwyżek cen paliw i mediów.

Oszczędności to ważna, ale nie jedyna korzyść, jaką dadzą Ci kolektory słoneczne. Pozyskiwanie energii cieplnej z promieniowania słonecznego to także sposób na ochronę środowiska naturalnego. Dzięki kolektorom zapomnisz o spalinach, smogu i nieprzyjemnym zapachu wokół domu lub w firmie!

Sprawdź, jak działają kolektory słoneczne

Ważne jest dla nas nie tylko to, by nasi klienci otrzymywali nie tylko solidnie wykonane instalacje, lecz także pełną informację na temat ich działania. U nas wiesz, za co płacisz!

Kolektory słoneczne, podobnie jak panele fotowoltaiczne, wykorzystują do działania promieniowanie słoneczne. Z tego względu ważne jest umieszczenie ich w odpowiednio nasłonecznionym miejscu.

Różnica polega jednak na sposobie przetwarzania energii. W kolektorach słonecznych jest ona zamieniana w energię cieplną. Możesz ją wykorzystać do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub do wspomagania ogrzewania budynku. Dowiedz się, z jakich elementów składa się instalacja.

Kolektor słoneczny pochłaniający energię słoneczną.

Nośnik ciepła – krążący w instalacji roztwór glikolu propylenowego.

Podgrzewacz, umieszczony najczęściej wewnątrz budynku.

Zespół pompowo-sterowniczy, wymuszający obieg nośnika ciepła.

Jak przebiega proces instalacji kolektorów słonecznych?

Audyt

Podczas pierwszego spotkania ocenimy, w jakim miejscu zamontować kolektory słoneczne i jaka powinna być ich moc.

Umowa

Precyzyjne określenie warunków współpracy to podstawa. Dzięki podpisanej umowie zyskasz spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Projekt

Zaplanujemy schemat działania instalacji wykorzystującej kolektory słoneczne. Dzięki temu będziemy przygotowani do jak najszybszego wykonania prac.

Instalacja

Zadbamy o to, by kolektory słoneczne znajdowały się w miejscu zapewniającym jak najlepszy dostęp do promieniowania słonecznego.

Podłączenie

Efektem naszej pracy będzie gotowa do działania instalacja. Przed rozpoczęciem pracy zapewnimy Ci gruntowne przeszkolenie z obsługi kolektorów.

Umowa

Precyzyjne określenie warunków współpracy to podstawa. Dzięki podpisanej umowie zyskasz spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Instalacja

Zadbamy o to, by kolektory słoneczne znajdowały się w miejscu zapewniającym jak najlepszy dostęp do promieniowania słonecznego.

Wsparcie

Masz pytania? Nie wiesz, na jakie rozwiązanie się zdecydować? Nasi eksperci są zawsze gotowi, by Ci pomóc!

Sprawdź, jak działamy

Od mikroinstalacji po duże inwestycje – pracujemy dla klientów prywatnych, zakładów pracy oraz jednostek samorządowych.
Chcesz zobaczyć, jak może wyglądać instalacja fotowoltaiczna, magazyn energii, pompa ciepła lub kolektory słoneczne w Twoim budynku? Zobacz przykłady naszych realizacji.

Opinie

Lukasz FrycLukasz Fryc
12:52 18 Dec 22
Z czystym sumieniem mogę polecić! Wszystkie prace robione zgodnie ze sztuka, bardzo szybko i profesjonalnie. 2 instalacje fotowoltaiczne zrobione u mnie i kilkanaście dla znajomych. Wszyscy pod wrażeniem! Kolejną inwestycję tym razem w pompę ciepła z pewnością powierzę również Panu Piotrowi z Grupy Solar. Mega profesjonalizm!
Kristof0171 OnkelKristof0171 Onkel
10:27 02 Sep 22
Profesjonalizm w każdym calu.Ekipa bardzo sympatyczna pracująca w miłej atmosferze. Kontakt oraz rozmowa bardzo szczera co sprawia że ocena tej Firmy jest na najwyższym poziomie.Dziękuję za dobrze wykonaną pracę i Polecam wszystkim zainteresowanym.
PatrykPatryk
11:49 15 Feb 22
Bardzo fajna młoda ekipa, wpadają i robią robotę. Szef konkretny, jak mówi tak jest. Dobry kontakt, instalacja śmiga aż miło. Zostawiają po sobie porządek. Ceny uczciwe :) z czystym sumieniem mogę polecić. Pozdrowienia z Gilowic!
Marcin ŁuczakMarcin Łuczak
08:56 16 Dec 21
To już druga instalacja P.F wykonana przez GRUPE SOLAR na naszych budynkach. 100% Polecam. Jak byś my mieli robić nastęne instalacje to wybieramy tylko was.
Mateusz GołuszkaMateusz Gołuszka
16:21 13 Apr 21
Cóż mogę powiedzieć, kontakt bardzo dobry, doradztwo pierwsza klasa. Wszystko tak jak powinno być. Wytłumaczono mi wszystko i przedstawiono najbardziej korzystne warunki. Kolektory słoneczne, jak i cała instalacja działają bez zarzutów. Polecam !
js_loader

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny

Wypełnij formularz i umów się na konsultację. To nic nie kosztuje! Nasz doradca zaproponuje rozwiązania, które sprawdzą się u Ciebie najlepiej, oraz przygotuje wycenę inwestycji.